افزونه loco translate

آیا با افزونه loco translate آشنایی دارید؟ آیا می‌توانید که هر افزونه و قالبی را به راحتی برای خود فارسی سازی کنید و یا حتی از این راه کسب درآمد کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد افزونه loco translate بیشتر بدانید.

افزونه loco translate

فارسی سازی رابط کاربری

فارسی سازی پلاگین ها و به خصوص تم‌ها یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که ممکن است بعد از خرید تم از مارکت هایی مثل تم فارست و… نیاز باشد انجام دهیم. ممکن است تم‌هایی باشند که با اینکه راست چین شده‌اند برخی از کلمات آن‌ها انگلیسی است و نیاز است تا برای استفاده راحت‌تر آن‌ها را فارسی کنیم.
این فارسی سازی می‌تواند در فرانت‌اند و یا بک‌اند باشد. گاهی اوقات پیش می‌آید که کلمات مربوط به تم ما فارسی شده است ولی چندان مناسب ما نیستند و لازم است که تغییر کند. یکی از مواردی که بسیار در بین پلاگین و تم‌ها شایع است این است که مثلاً یک افزونه و یا تم تعدادی از کلماتش فارسی شده است و مقداری از کلمات آن بدون تغییر مانده است و کاربر هنگام مشاهده قسمتی را فارسی و قسمتی را انگلیسی می‌بیند. اینجاست که به یک افزونه برای ترجمه کلمات انگلیسی تم و پلاگین احتیاج می‌شود.

افزونه loco translate راهی برای فارسی سازی

یکی از راحت‌ترین و ساده‌ترین راه‌های ترجمه افزونه‌ها و قالب‌ها استفاده از افزونه loco translate است. مطابق معمول تمامی افزونه‌ها برای نصب، ابتدا آن را دانلود می‌کنیم و سپس آن را از بخش افزونه‌ها نصب می‌کنیم.
پس از نصب و فعال‌سازی افزونه loco translate گزینه loco translate ظاهر می‌شود. روی آن کلیک نموده و پلاگینی که می‌خواهیم فارسی کنیم را انتخاب می‌کنیم. دقت کنید که حتماً قالب و یا پلاگینی که می‌خواهید فارسی کنید فعال کنید.
بعد از انتخاب پلاگین نوبت به انتخاب گزینه new language می‌شود. از بخش زبان‌ها زبان فارسی را انتخاب می‌کنیم. در قسمت choose a location محلی را برای فایل ترجمه پلاگین تعیین می‌کند. طبیعتاً هرکدام از سه گزینه پیشرو را می‌توانید انتخاب کنید ولی گزینه اول یعنی author گزینه امنی نیست و بهتر است از گزینه‌های دیگر انتخاب کنید تا بهترین فارسی سازی را داشته باشید. بعد از انتخاب یک گزینه درنهایت روی translate کلیک کنید.

بخش ترانسلیت شامل چند بخش است. تب ادیتور خود از چندین بخش تشکیل شده است؛ و از قسمت بالای آن می‌توان کلمات و جمللاتی که در پلاگین به کار رفته است را ببینید. می‌توانید کلمه مورد نظر خود را از این بخش پیدا کنید و یا خود تایپ کنید که افزونه پیدا کند. وقتی انتخاب کردیم در بخش پایین آن یعنی source text می‌توانیم کلمه انگلیسی را ببینیم و در قیمت پایین آن یعنی Persian translation می‌توانید ترجمه آن را وارد کنید. بعد از ترجمه می‌توانیم ترجمه خود را ذخیره رده و یا این کار را با کلمات و عبارات دیگر نیز انجام دهیم. درنهایت پس از ذخیره می‌توانیم صفحه را ببینیم و یا به صفحه پلاگین مورد نظر رفته و رفرش را بزنیم تا ترجمه شده کلمات مورد نظر را ببینیم؛ و تفاوتی ندار که کلمه انتخاب ما در بک‌اند قرار دارد و یا فرانت‌اند.

 

درباره fereshteh555

شاید بدردتان بخورد ...!

راه های پشتیبان گیری از وردپرس

راه های پشتیبان گیری از وردپرس

راه های پشتیبان گیری از وردپرس ما در سپید وب هاست همیشه به مشتریامون از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *