با افزونه p3 در وردپرس آشنا شوید

با افزونه p3 در وردپرس آشنا شوید

افزونه p3

افزونه p3 یکی از افزونه‌های کاربردی و مؤثر در وردپرس است که در مدیریت سایت و همچنین مدیریت پلاگین ها نقش مهمی دارد. در این مقاله بر آن هستیم تا یکی دیگر از افزونه‌های مفید وردپرس یعنی افزونه p3 را برای شما شرح دهیم.

چه تعداد پلاگین برای یک سایت وردپرسی نیاز است؟

قطعاً این سؤالی است که خیلی از وردپرس کاران تازه‌کار می‌پرسند. اینکه از چه تعداد افزونه استفاده کنیم که هم مفید باشد و هم سایت را سنگین نکند. پاسخ به این سؤال برمی‌گردد به این موضوع که شما از این سایت چه استفاده‌هایی دارید؟ قرار است چه تمی را در آن نصب کنید. آیا سایت شما استفاده فروشگاهی هم دارد یا خیر؟!
ممکن است یک نفر از ۳۰ پلاگین سبک در سایت وردپرسی خود استفاده کند و هیچ کندی در سایت خود احساس نکند برعکس ممکن است شخصی باشد که با نصب دو افزونه کل فضای هاست خود را اشغال کرده باشد و همچنین سرعت لود سایت خود را نیز کند نموده باشد. پس نمی‌توان یک نتیجه‌گیری کلی کرد و یک جواب کلی داد و یا به‌قول‌معروف نمی‌توان یک نسخه ثابت برای همه پیچید. حالا شاید این سؤال پیش بیاید که از کجا بدانیم که یک پلاگین چه حجمی را از هاست ما اشغال می کند؟

پلاگین p3 profiler

افزونه p3 برای این منظور توسعه پیدا کرده است تا میزان حجم اشغال شده توسط هر افزونه مشخص شده و بعدازآن مدیر سایت تشخیص دهد که چه افزونه‌هایی سنگین هستند و می‌توان آن‌ها را با انواع سبک‌تر جایگزین کرد و یا اینکه آن‌ها را به‌طورکلی حذف نمود.
ابتدا و مانند تمامی افزونه‌های دیگر، افزونه p3 را ابتدا دانلود نموده و سپس آن را از بخش افزونه‌ها نصب می‌کنیم و سپس آن را فعال‌سازی می‌کنیم. پس از نصب مشاهده می‌کنیم که این افزونه با نام p3 profiler در نمایان شده است. روی آن کلیک نموده و سپس start scan را می‌فشاریم. در این حالت دو دکمه پیشروی ما قرار می‌گیرد:

Auto scan

با کلیک روی این گزینه خود پلاگین تک تک آیتم‌ها را پیدا نموده و آن‌ها را اسکن می‌نماید.

Manual scan

اگر روی این گزینه کلیک کنیم می‌بایست تک‌تک آیتم‌هایی که قرار است در سایت ما اسکن شود به‌صورت دستی وارد شود

بسته به پلاگین هایی که روی سایت ما قرار دارد و نصب شده است این اسکن زمان‌بر خواهد بود. پس از پایان اسکن کافی است روی دکمه دید results کلیک نموده تا نتایج به‌صورت نمودار برای بررسی و آنالیز نمایان شود. در این صورت با تصویری مطابق با شکل زیر، روبه‌رو می‌شویم.

افزونه p3

همان‌طور که مشاهده می‌شود ۸۰ درصد سرعت لود سایت مربوط به این پلاگین ها است. برای مثال اگر همه پلاگین های خود را پاک کنیم (که البته قرار نیست این کار را انجام دهیم) سرعت سایت ما ۸۰ درصد بیشتر می‌شود. همان‌طور که نمودار دایره‌ای را می‌بینید نشان می‌دهد که هرکدام از پلاگین ها چه مقدار از فضای سایت من را اشغال می‌کنند.
همان‌طور که در شکل می‌بینید با رفتن نشانگر ماوس روی هرکدام از قسمت‌های نمودار، میزان فضای اشغال شده توسط این پلاگین نمایان می‌شود و می‌تواند به شما نشان دهد که سرعت لود این پلاگین همچنین چقدر است.

درباره fereshteh555

شاید بدردتان بخورد ...!

راه های پشتیبان گیری از وردپرس

راه های پشتیبان گیری از وردپرس

راه های پشتیبان گیری از وردپرس ما در سپید وب هاست همیشه به مشتریامون از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *